بازی چشمک

بازی چشمک

  • تعداد نظرات : 0
  • تعداد بازدیدها : 723
سازنده:
موجودی انبار :
کد محصول : 30428

بازی چشمک مدل نهالک


680,000 ریال

620,000 ریال


چشمک یک بازی بسیار شاد و صمیمی برای جمع خانواده و دوستان است. یک بازی گروهی 4 تا 8 نفره که برای گروه سنی بالای 8 سال طراحی شده است. این بازی شامل ۱۲۰ کارت و ۸ آدمک رنگی و راهنمای بازی است. دو دسته کارت شماره‌گذاری شده از ۱ تا ۳۶ وجود دارد که یک دسته بین بازیکنان تقسیم و دسته‌ی دیگر وسط چیده می‌شود. هر یک از بازیکنان به نوبت آدمک خود را روی کارتی می‌گذارند که شماره‌ی آن دست خودشان نیست و دارنده‌ی آن شماره باید طوری که دیگران متوجه نشوند با چشمک زدن یا هر روش دیگری که روی آن توافق شود، به او اطلاع دهد. به هر بازیکن ۴ کارت اتهام هم داده می‌شود که اگر کسی را هنگام چشمک زدن ببینند با استفاده از آن امتیاز هر دو طرف را نصیب خود سازند. بازی چشمک یخ هر میهمانی را می‌شکند!
هدف بازی: کسب بیشترین امتیاز از طریق چشمک زدن به شریکان بدون اینکه دیگران متوجه شوند! این بازی جهت تقویت مهارت های اجتماعی و اعتماد به نفس طراحی شده است.
چیدن بازی: کارتهای شماره گذاری شده طبق رنگ پشتشان (سفید و سیاه) به دو دسته تقسیم می شوند:
1- یک دسته (مثلا کارت های پشت سفید) را بطور پراکنده در یک جدول 6 در 6 وسط می چینیم، طوری که شماره آنها روبه بالا و معلوم باشد.
2- دسته دوم را برحسب تعداد بازیکنان و طبق جدول زیر بین بازیکنان تقسیم می کنیم. (هر بازیکن فقط کارتهای دست خودش را می بیند و کسی حق ندارد کارتهای دیگران را ببیند.)
تعداد بازیکن45678
تعداد کارت76544
بقیه کارتها از بازی کنار گذاشته می شوند و هیچ کس نباید آنها را ببیند. هر بازیکن یک آدمک انتخاب می کند و کارت بازیکن همرنگ آن را جلوی خودش می گذارد تا در طول بازی رنگ آدمک هرکس مشخص باشد.
در ضمن به هر بازیکن 4 کارت اتهام داده می شود تا برای متهم کردن ذیگران به هنگام چشمک زدن از آنها استفاده کنند.
روش بازی: اولین بازیکن آدمک خود را روی یکی از کارتهای وسط که شماره همتای آن در دست خودش نباشد، می گذارد و با صدای بلند شماره آن را اعلام می کند. برای مثال بازیکن آدمک خود را روی شماره هفت می گذارد و می گوید: من شماره هفت رو میخوام! سپس نفر سمت چپ آدمک خود را روی کارت دیگری می گذارد و شماره آن را با صدای بلند اعلام می کند. بازی در جهت حرکت عقربه های ساعت ادامه می یابد.  پس از آنکه بازیکنی آدمک خود را روی کارتی می گذارد، یک دور فرصت دارد تا شریکش را (کسی که کارت هم شماره را دست دارد) کشف کند.
بازیکنی که کارت هم شماره را دست دارد باید قبل از شروع نوبت بعدی با چشمک زدن مخفیانه، طوری که کس دیگری متوجه نشود، شریکش را خبردار کند.
نکته: اگر بازیکنان دیگر، به غیر از شریکتان، موقع چشمک زدن شما را ببینند، می توانند شما را متهم کنند و امتیاز شما را نصیب خودشان کنند!
پس از دور اول وقتی همه بازیکنان آدمک هایشان را روی کارت ها گذاشتند، نوبت به اولین نفر می رسد که شریکش را نام ببرد، پس به کسی که فکر می کند به او چشمک زده، اشاره می کند و از او می خواهد که کارت هم شماره کارت آدمک را به او بدهد. حتی اگر بازیکنی به او چشمک نزده یا مطمئن نباشد، باز هم باید یکی از بازیکنان را نام ببرد.
بازیکنان باید مدام مراقب رد و بدل شدن چشمک بین بازیکنان دیگر باشند. هر وقت کسی ببیند یا شک کند که بین دونفر چشمکی رد وبدل می شود، می تواند با استفاده از کارت اتهام امتیاز آنها را بگیرد. برای این کار یکی از کارتهای اتهام خود را رو می کند و با صدای بلند می گوید: من متهم می کنم!
کارت اتهام را می توان در هر  موقع از بازی، حتی در نوبت دیگران استفاده کرد. وقتی یک کارت اتهام بازی می شود، بازی مدت کوتاهی متوقف می شود. بعد از آن کسی که نوبتش باشد بازی را ادامه می دهد.
پایان بازی: بازی به دو شیوه خاتمه پیدا می کند:
1. یکی از بازیکنان هیچ کارتی در دست نداشته باشد.
2. همه 36 کارت برداشته با برگردانده شده باشند.
سپس هر بازیکن امتیازاتش را می شمارد. هر کارتی که جمع شده باشد، 1 امتیاز و هر کارت اتهام استفاده نشده هم 1 امتیاز حساب می شود. کسی که بیشترین امتیاز را داشته باشد، برنده بازی است.

` -->

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

نمایش همه محصولات آیتم های محصول

نمایش همه محصولاتمحصولات مرتبط