بازی بلاک آس 4 نفره Blokus مدل پارس مدیا

بازی بلاک آس 4 نفره Blokus مدل پارس مدیا

  • تعداد نظرات : 0
  • تعداد بازدیدها : 650
سازنده:
موجودی انبار :
کد محصول : 43963

بازی بلاک آس 4نفره Blokus مدل پارس مدیا


1,070,000 ریال

980,000 ریال


بازی بلاک آس 4 نفره ( Blokus ) مدل پارس مدیا یک بازی صفحه ای استراتژیک، یک سرگرمی مناسب برای کودکان و بزرگسالان است. این بازی تفکر فضایی بازیکن را درگیر خود می کند. رنگ های شفاف و روشن و قوانین ساده بازی مناسب برای سنین ۵ سال به بالاست. اگرچه بزرگ سالان نیز بطور یقین مجذوب این بازی مبارزه طلبانه خواهند شد

مشخصات بازی بلاک آس 4 نفره

بلاک آس (Blokus) برای اولین بار در سال ۲۰۰۰ در فرانسه معرفی شد توانست در مدت زمانی اندک به شهرتی  جهانی دست یابد.  بازی بلاک آس 4 نفره (Blokus)  توسط ریاضی دانی بنام Bernard Tavitian  اختراع و توسط کمپانی فرانسوی Sekkoia  تولید و منتشر شد. برنارد قوانین بازی بلاک آس (Blokus)  را با تلفیق دو تئوری چهار رنگ Four color theorem، (فرضیه ای که نقشه نگارها از قرن پانزدهم با آن آشنایی دارند) و تئوری استفاده شده در polyminos (قطعات مربعی بهم چسبیده) ابداع نمود.
این بازی استثنایی با کسب ۲۶ جایزه توانسته است رتبه بهترین بازی از نظر دریافت تعداد جوایز در بین بازیهای دهه اخیر و طبیعتاً قرن ۲۱  را به خود اختصاص دهد. از بین جوایز دریافت شده می توان به جایزه بهترین بازی فکری MENSA (Mensa Best Mind Game Award) در سال ۲۰۰۳، “Grand Prix du Jouet” در فرانسه ، “Auswahliste au Spiel des Jahres” در آلمان ، “”Best Game Award در ژاپن، “Best Strategy Game” در ایالات متحده، و ” Vuoden Peli” در سوئد اشاره کرد. کسب جوایز بین المللی متعدد باعث شد تا هیچ یک از مراجع بین المللی و کارشناسان برای انتخاب این بازی بعنوان بهترین بازی قرن تردیدی به دل راه ندهندو بلاک آس را بعنوان بازی برگزیده و بهترین  بازی قرن انتخاب نمایند.

هدف بازی بازی بلاک آس 4 نفره

هدف بازیکنان در این بازی جاگذاری تمامی قطعاتشان در صفحه بازی است. این بازی انتزاعی چهار نفره انجام می شود. اگرچه بازی دو نفره و سه نفره بلاک آس از لذت آن نمی کاهد. معماهای این بازی را نیز به تنهایی می توان انجام داد.  یک بازی بلاک آس بطور معمول ۳۰دقیقه به طول می انجامد. این بازی شامل ۸۴ قطعه از ۴ رنگ مختلف، یک صفحه بازی متشکل از ۴۰۰ مربع و یک دفترچه راهنمای بازیست.
بازی بلاک آس را به راحتی می توان آموخت، اما پیچیدگی های بازی در همان ابتدای شروع بازی خود را نشان می دهند. این بازی می تواند اعتیادآور باشد! حتی برای آن دسته از افرادی که عموما به بازی های انتزاعی علاقه ای ندارند. بلاک آس را می توان کاتالیزور تفکر فضایی دانست زیرا بازیکن را وادار می کند قبل از گذاردن قطعه در صفحه ابتدا آن را در ذهن خودش شکل دهد. کودکان و بزرگسالان می توانند ساعات بسیاری را صرف لذت بردن از این بازی خانوادگی رقابت طلب کنند. . بلاک آس (Blokus) از جمله بازی هایی است که علاقه مندان بسیار زیادی داشته و حتی در قالب تورنمنت های حرفه ای نیز برگزار می شود.
بلاک آس( Blokus)  موفقیت خود را با داشتن بازیکنان بیشماری از سراسر دنیا به اثبات رسانده است و اکنون تبدیل به یک بازی کلاسیک در اکثر کشورهای اروپا، ایالات متحده، کانادا، استرالیا، ژاپن،آفریقای جنوبی و…. گردیده و هنوز هم در بسیاری کشورهای دیگر در حال گسترش است.
علاوه بر نوع رقابتی این بازی پر هیجان که بصورت ۲، ۳ و ۴ نفره انجام می شود معماهای بسیار زیادی نیز وجود دارند که بصورت تک نفره و بر اساس چیدمان قطعات به شیوه های گوناگون بر روی صفحه بازی انجام می شوندکه حل آنها  به خصوص در کودکان موجب تقویت هوش فضایی و تفکر خلاق می شود.
از آنجا که طراحی  قطعات بلاک آس (پلی مینوز) بر پایه علم ریاضیات استوار است لذا امروزه بازی های آموزشی گوناگونی نظیر Tetris،  Fits، Pathwords، Callisto، Block puzzle با استفاده از همین قطعات طراحی و معرفی شده اند که این خود گواهی بر تاثیر عمیق این بازی بر رشد و تقویت مهارت های فکری در بازیکنان است
سایت بازی فکری و بردگیم الف بازی بلاک آس 4 نفره  را با بهترین قیمت و کیفیت بالا جهت فروش عرضه کرده است.

` -->

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

نمایش همه محصولات آیتم های محصول

نمایش همه محصولاتمحصولات مرتبط